Քննարկվել են հայ-վրացական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը մարտի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` դեսպանն ընդգծել է դարերի պատմություն ունեցող ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված բարեկամական եւ սերտ հարաբերությունները, կարեւորել  փոխշահավետ եւ միմյանց չվնասող  hամագործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում:
Գիորգի Սագանելիձեն անդրադարձել է նաեւ  միջխորհրդարանական կապերի աշխուժացմանը:
Բարեկամ Վրաստանի հետ հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտությունն ընդգծել է նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Վահե էնֆիաջյանը` նկատելով, որ դրա համար կա եւ  անհրաժեշտ ներուժ, եւ հնարավորություն:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ տարածաշրջանային հակամարտություններին եւ  շեշտել, որ դրանք պետք է լուծել բացառապես խաղաղ ճանապարհով: Դեսպանի խոսքով` ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում խիստ շահագրգիռ է նաեւ Վրաստանը:
«Ցանկացած անկայունություն տարածաշրջանում կործանարար կլինի բոլորի համար»,-ընդգծել է Վահե Էնֆիաջյանը:
Քննարկվել են նաեւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների խորացմանը, նոր շուկաներ գտնելուն վերաբերող հարցեր:

Обсуждены вопросы армяно-грузинских отношений
19 марта вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе.
Поблагодарив за прием, посол отметил многовековую историю дружественных и тесных отношений между двумя народами, особо выделил взаимовыгодное и не наносящее друг другу вреда сотрудничество на различных международных площадках.
Г.Саганелидзе обратился также к оживлению межпарламентских связей.
Необходимость углубления отношений с дружественной Грузией отметил также вице-спикер НС В.Энфиаджян, заметив, что для этого есть и необходимый потенциал, и возможности.
Собеседники также обратились к региональным конфликтам и подчеркнули, что их следует решать исключительно мирным путем. По словам посла, в мирном урегулировании НК-конфликта весьма заинтересована также Грузия.