Քննարկվել են հայ-վրացական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը մարտի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` դեսպանն ընդգծել է դարերի պատմություն ունեցող ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված բարեկամական եւ սերտ հարաբերությունները, կարեւորել  փոխշահավետ եւ միմյանց չվնասող  hամագործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում:
Գիորգի Սագանելիձեն անդրադարձել է նաեւ  միջխորհրդարանական կապերի աշխուժացմանը:
Բարեկամ Վրաստանի հետ հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտությունն ընդգծել է նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Վահե էնֆիաջյանը` նկատելով, որ դրա համար կա եւ  անհրաժեշտ ներուժ, եւ հնարավորություն:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ տարածաշրջանային հակամարտություններին եւ  շեշտել, որ դրանք պետք է լուծել բացառապես խաղաղ ճանապարհով: Դեսպանի խոսքով` ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում խիստ շահագրգիռ է նաեւ Վրաստանը:
«Ցանկացած անկայունություն տարածաշրջանում կործանարար կլինի բոլորի համար»,-ընդգծել է Վահե Էնֆիաջյանը:
Քննարկվել են նաեւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների խորացմանը, նոր շուկաներ գտնելուն վերաբերող հարցեր:

Issues on Armenian-Georgian Relations Discussed
On March 19, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia George Saganelidze.
Thanking for the reception the Ambassador underlined the friendly and close relations formed between the peoples of centuries-old history, highlighted the mutually beneficial cooperation without damaging each other on the international different platforms.
George Saganelidze also touched upon the enlivening of the inter-parliamentary relations.
The NA Vice President Vahe Enfiajyan has also underlined the necessity of deepening of relations with friendly Georgia, noticing that there is necessary potential and opportunity for it.
The interlocutors also touched upon the regional conflicts and stressed that they should be solved exclusively through peaceful means. According to the Ambassador, Georgia is also very concerned about the peaceful settlement of the NK conflict.