Հեռախոսազրույց Իտալիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի հետ: Երկու խորհրդարանների նախագահները քննարկել են հայ-իտալական հարաբերությունների զարգացման եւ քաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի առաջարկով կողմերը արծարծել են Իտալիայի խորհրդարանում հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցի քննարկման հնարավորությունը:
Հեռախոսազրույցի ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանինախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի Հայաստան պաշտոնական այցի վերաբերյալ, որի շրջանակներում նախատեսվում է նաեւ իտալական արվեստի փառատոնի անցկացում:

Telephone Talk with the Speaker of the Italian Parliament
On April 21 Artur Baghdasaryan, RA NA Speaker had a telephone talk with Pier Ferdinando Casini, Speaker of the Parliament of the Republic of Italy. The speakers of the two parliaments discussed issues related to the development of the Armenian-Italian relations and political partnership.
By the proposal of Artur Baghdasaryan, RA NA Speaker, the sides touched upon the possibility of the discussion of the Armenian Genocide recognition issue in the Parliament of Italy.
During the telephone talk an agreement was reached with Pier Ferdinando Casini, Speaker of the Parliament of the Republic of Italy, on the official visit to Armenia, within the framework of which festival of the Italian art was envisaged.