Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Զաարլանդ երկրամասի խորհրդարանում եւ համալսարանում
Մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 21-ին աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Զաարլանդի համալսարանում եւ Զաարլանդ երկրամասի խորհրդարանում:
Զաարլանդի համալսարանում հայկական պատվիրակության անդամները ծանոթացել են բուհի գիտահետազոտական կենտրոններին, կատարվող աշխատանքներին, քննարկումներ են տեղի ունեցել համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ իրենց հայաստանցի գործընկերների հետ փոխգործակցությունն առավել ակտիվացնելու ուղղությամբ: Հանդիպման ավարտին  համագործակցության համաձայնագիր է ստորագրվել Զաարլանդի եւ Երեւանի պետական համալսարանների միջեւ:
Երկրամասի խորհրդարանում հայկական պատվիրակության անդամներին ընդունել է խորհրդարանի ղեկավար Շտեֆան Տոսկանին: Նա, ողջունելով Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությանը, հայտնել է, որ մեծ պատիվ է հյուրընկալել հայաստանցի խորհրդարանականներին: Պատվիրակության անդամները ծանոթացել են խորհրդարանի աշխատանքներին, մտքեր փոխանակել միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացման, հայ-գերմանական տնտեսական, մշակութային եւ կրթական ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման շուրջ:

Встречи делегации во главе с А.Мирзояном в парламенте и университете Земли Саар
21 марта находящаяся в ФРГ 18-21 марта делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном имела рабочие встречи в Саарском университете и парламенте Земли Саар.
В Саарском университете члены армянской делегации ознакомились с научно-исследовательскими центрами, проводимыми работами, обсудили возможности более активного взаимосотрудничества профессорско-преподавательского состава университета с армянскими коллегами. В завершение встречи подписан меморандум о сотрудничестве между Саарским университетом и ЕГУ.
В парламенте Земли Саар членов армянской делегации принял спикер Штефан Тоскани. Приветствуя делегацию во главе с А.Мирзояном, он отметил как большую честь прием армянских парламентариев. Члены делегации ознкомились с работой парламента, обменялись мнениями по активизации межпарламентских связей, реализации армяно-германских совместных программ в экономической, культурной и образовательных сферах.