Ապրիլի 2-ին ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի ու արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների անդամները հանդիպել են ԱՄՆ-ի Ազգային ռազմական քոլեջի ներկայացուցիչների հետ: Վերջիններս ուսումնական պրակտիկայի ընթացքում ուսումնասիրում են տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները:
Հյուրերը ողջունել են Հայաստանում տեղի ունեցած ազատ եւ արդար ընտրությունները, ինչպես նաեւ ժողովրդավարության զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Նրանք հետաքրքրվել են՝ ինչպիսի քայլեր եւ օրենսդրական փոփոխություններ են անհրաժեշտ մեր երկրում բարեփոխումների, մասնավորապես` տնտեսական հեղափոխության իրականացման համար:
Հայ խորհրդարանականները նշել են, որ թավշյա հեղափոխությունից հետո տեղի ունեցող գործընթացները հիմնված են բացառապես ժողովրդավարական արժեքների վրա: Պատգամավորները կարեւորել են մեր երկրում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացումը, խոսել տնտեսության ոլորտում, արդարադատության համակարգում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ:
Անդրադարձ է եղել նաեւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցում խորհրդարանի կարեւոր դերակատարությանը:
Նշվել է, որ բոլոր քաղաքական ուժերը աջակցում են հայտարարված տնտեսական հեղափոխությանը: Այս համատեքստում կարեւորվել է առաջիկայում հարկային օրենսգրքում նախատեսվող փոփոխությունները:
Զրուցակիցները արժեւորել են ԱՄՆ աջակցությունն ուղղված մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների կյանքի կոչմանը:

2 апреля члены постоянных комиссий НС по обороне и безопасности и внешних связей встретились с представителями Национального военного колледжа США (U .S . National War College ), изучающими в ходе учебной практики региональные процессы.
Гости приветствовали прошедшие в Армении свободные и справедливые выборы, а также предпринимаемые шаги по развитию демократии. Их заинтересовали необходимые действия и законодательные изменения для проведения в РА реформ, в частности осуществления экономической революции.
Армянские парламентарии отметили, что процессы после бархатной революции опираются исключительно на демократические ценности. Депутаты подчеркнули важность развития демократических институтов в РА, коснулись проводимых реформ в сфере экономики, системе правосудия.
Отмечена также важная роль парламента в борьбе с коррупцией.
Подчеркнута поддержка объявленной экономической революции всеми политическими силами. В этом контексте особо выделены намечаемые в будущем изменения в Налоговом кодексе.