Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեի հրավերով` ապրիլի 28-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Թբիլիսի:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլու, խորհրդարանի նախագահ  Նինո Բուրջանաձեի, վարչապետ Զուրաբ Նողաիդելու, պատրիարք  Իլիա Երկրորդի հետ: Հանդիպում կլինի նաեւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նախքան Վրաստան հասնելը`  ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպում կունենա  Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի բնակիչների հետ, իսկ ապրիլի 30-ին աշխատանքային այցով կլինի Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան, Իջեւան, Դիլիջան քաղաքներում` հանդիպելով բնակչության հետ:

По приглашению Председателя Парламента Грузии Нино Бурджанадзе 28 апреля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, отбудет с официальным визитом в Тбилиси.
В ходе визита намечаются встречи с Президентом Грузии Михаилом Саакашвили, Председателем Парламента Нино Бурджанадзе, Премьер-министром Зурабом Ногаидели, патриархом Илией Вторым. Состоятся также встречи с представителями армянской общины.
До прибытия в Грузию Председатель НС РА Артур Багдасарян встретится с жителями города Алаверди Лорийской области, а 30 апреля с рабочим визитом побывает в городах Тавушской области – Ноемберяне , Иджеване, Дилижане – на встречах с населением.