Ապրիլի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց IP հեռախոսակապով զբաղվող ընկերությունների 12 ներկայացուցիչների, որ երկու ամիս առաջ Աժ նախագահի օգնությանն էին դիմել ԱրմենԹելի հետ ինտերնետային հեռախոսակապի ապահովման հարցում խնդիրներ ունենալով: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընկերությունների ներկայացուցիչներին տեղեկացրեց, որ ԱրմենԹելի ղեկավարության հետ պայմանավորվածություն է ձեռքբերել` ընկերությունների աշխատանքը փոխզիջումային տարբերակով ապահովելու շուրջ: Խորհրդարանի նախագահը IP հեռախոսակապով զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչներին խոստացավ նաեւ հետագա աջակցություն` մինչեւ հարցի վերջնական լուծումը:
IP հեռախոսակապով զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչները իրենց գոհունակությունը հայտնեցին խորհրդարանի նախագահին` նշելով, որ Ազգային ժողովն իրենց համար հետագա աշխատանքների հնարավորութուններ է ստեղծում:

27 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян принял 12 представителей компаний, занимающихся IPтелефонной связью, которые два месяца назад обратились за помощью к Председателю НС всвязи с имевшимися у них проблемами с “АрменТел” по вопросу обеспечения интернетовской телефонной связью. Председатель НС РА Артур Багдасарян сообщил представителям компаний, что с руководством “АрменТел” достигнута договоренность для обеспечения работы компаний на компромиссной основе. Председатель парламента пообещал также дальнейшее содействие представителям компаний, занимающихся IP телефонной связью, вплоть до окончательного решения вопроса.
Представители компаний, занимающихся IP телефонной связью, выразили свое удовлетворение председателю парламента, отметив, что Национальное Собрание создает им возможности для дальнейшей работы.