Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Իտալիայի Պատգամավորների պալատի նախագահին
Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյին: Շնորհակալական նամակում ասվում է.
«Հարգելի պարոն նախագահ,
Թույլ տվեք ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին շնորհակալություն հայտնել Իտալիայի Պատգամավորների պալատի կողմից Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ որոշման ընդունման համար:
Վստահ եմ, որ Պատգամավորների պալատի այդ քայլն իր կարեւոր նպաստը կունենա մարդկության դեմ նման ոճրագործությունների կանխարգելման գործում: Իտալիայի Պատգամավորների պալատը եւս մեկ անգամ հավաստեց իր հավատարմությունը համամարդկային այն բարձր արժեքներին, որոնք դավանում է Իտալիայի ժողովուրդը:

А.Мирзоян выразил признательность Председателю Палаты депутатов Италии
А.Мирзоян  в благодарственном письме выразил признательность Председателю Палаты депутатов Итальянской Республики Роберто Фико:
“Уважаемый г-н Председатель,
позвольте от имени Национального Собрания РА и себя лично выразить глубокую благодарность Палате депутатов Италии за принятие решения о признании совершенного Османской империей Геноцида армян.
Уверен, этот шаг Палаты депутатов внесет свой важный вклад в предупреждение подобных преступлений против человечества. Палата депутатов еще раз подтвердила свою приверженность высоким общечеловеческим ценностям, которые исповедует также народ Италии.