Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Իտալիայի Պատգամավորների պալատի նախագահին
Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյին: Շնորհակալական նամակում ասվում է.
«Հարգելի պարոն նախագահ,
Թույլ տվեք ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին շնորհակալություն հայտնել Իտալիայի Պատգամավորների պալատի կողմից Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ որոշման ընդունման համար:
Վստահ եմ, որ Պատգամավորների պալատի այդ քայլն իր կարեւոր նպաստը կունենա մարդկության դեմ նման ոճրագործությունների կանխարգելման գործում: Իտալիայի Պատգամավորների պալատը եւս մեկ անգամ հավաստեց իր հավատարմությունը համամարդկային այն բարձր արժեքներին, որոնք դավանում է Իտալիայի ժողովուրդը:

Ararat Mirzoyan Sends Letter of Acknowledgement to President of Chamber of Deputies of Italy
Ararat Mirzoyan sent a letter of acknowledgment to the President of the Chamber of Deputies of the Republic of Italy Roberto Fico. The letter of acknowledgement reads:
“Dear Mr President,
Let us express our deepest gratitude on behalf of the RA National Assembly and personally me to you for making a resolution on the recognition of the Armenian Genocide perpetrated in the Ottoman Empire.
I am sure that the step of the Chamber of Deputies will have its important contribution to the prevention of such crimes against mankind. The Chamber of Deputies once again assured its faithfulness to all-human high values to which adheres the people of Italy.