ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի խորհրդարանի խոսնակին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Կարու Ջեյասուրիյային: Ուղերձում ասված է.
խոր ցավով տեղեկացա Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների մասին, որոնք բազմաթիվ մարդկային զոհերի, վիրավորների եւ մեծ կորուստների պատճառ են դարձել:
Մենք դատապարտում ենք ահաբեկչության եւ բռնության բոլոր դրսեւորումները եւ հանձնառու ենք հետեւողականորեն շարունակել պայքարն ընդդեմ անմարդկային գործողությունների:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ձեզ, Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին եւ զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու կորով, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Соболезнование Председателя НС А.Мирзояна спикеру парламента Шри-Ланки
В соболезновании Председателя НС А.Мирзояна спикеру парламента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка Кару Джеясуриа отмечается:
с глубокой болью узнал о террористических актах в Шри-Ланке, повлекших многочисленные человеческие жертвы, ставших причиной ранений и больших потерь.
Мы осуждаем все проявления терроризма и насилия и готовы продолжать последовательную борьбу с бесчеловечными действиями.
От имени НС РА и себя лично глубоко соболезную Вам, дружественному народу Шри-Ланки и родным погибших, желая сил и стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления”.