Մայիսի 17-ին Ազգային ժողով են այցելել Հարվարդի համալսարանի Ջոն Քենեդիի կառավարման դպրոցի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը: Այցի նպատակն է ծանոթանալ մեր երկրում տեղի ունեցող բարեփոխումներին, զարգացումներին, ստանալ քաղաքական օրակարգային որոշ առաջնահերթություններին վերաբերող հարցերի պատասխաններ:
Պատգամավորն ուսանողներին ներկայացրել է հեղափոխությունից հետո Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը, անդրադարձել ժողովրդավարության զարգացման մարտահրավերներին, բարեփոխումների գործընթացում քաղաքացիական հասարակության ներգրավվածությանը, հակակոռուպցիոն ռազմավարությանը, Հայաստանի տնտեսական զարգացման ներուժին, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի: Բանախոսը նկարագրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, ներկայացրել մշտական հանձնաժողովների գործունեությունը, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման ընթացակարգը:
Համազասպ Դանիելյանն ուսանողների խնդրանքով անդրադարձել է Ռուսաստանի եւ հարեւան պետությունների հետ Հայաստանի հարաբերություններին, Արցախյան հակամարտության հիմնախնդրին, պատասխանել մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, օրենսդրական աշխատանքներին վերաբերող հարցերի:
Այցի կազմակերպիչ Տորոնտոյում բնակվող հայազգի Հարութ Մանուգյանը, ով այս տարի ավարտում է ուսումնառությունը համալսարանում, վստահ է, որ Հայաստան այցելած կառավարման դպրոցի շրջանավարտները հետագայում իրենց երկրներում ի շահ Հայաստանի կներկայացնեն մեր երկրին վերաբերող մի շարք ռազմավարական հարցեր:

17 мая НС посетили   студенты Школы управления Джона Кеннеди Гарвардского университета, с которыми встретился депутат фракции “Мой шаг” А.Даниелян. Цель визита – ознакомиться с проводимыми в Армении реформами и развитиями, получить ответы на вопросы по некоторым приоритетам политической повестки дня.
Депутат представил студентам   создавшуюся после смены власти ситуацию в РА, обратился к вызовам развития демократии, вовлеченности гражданского общества в процесс реформ, антикоррупционной стратегии, потенциалу экономического развития Армении, сотрудничеству РА – ЕС. Он ознакомил со структурой парламента, деятельностью постоянных комиссий, процедурой обсуждения законодательных инициатив.
А.Даниелян по просьбе студентов коснулся отношений Армении с РФ и соседними государствами, Арцахской проблемы, ответил на вопросы, касающиеся защиты прав человека, законодательной работы.
Организатор визита, житель Торонто (Канада) А.Манугян, завершающий в этом году обучение в университете, уверен, что посетившие Армению выпускники Школы управления впоследствии представят в своих странах ряд стратегических вопросов в интересах РА.