Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Արթուր Վաղարշյանի թեկնածությունը, ում հետ մայիսի 21-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները:
Թեկնածուն ներկայացրել է իր կենսագրությունն ու անցած աշխատանքային ուղին, անդրադարձել Սահմանադրական դատարանում առաքելության իրականացման իր տեսլականին: Նա պատասխանել է պատգամավորների հարցերին:
Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկվի մայիսի 29-ին գումարվող ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական նիստերի առաջին նիստում:

The President of the Republic proposed Artur Vagharshyan’s candidacy for the vacant post of the Constitutional Court Judge, with whom the members of the RA NA Bright Armenia Faction met on May 21.
The candidate presented his biography and working career, touched upon his vision of the mission implementation in the Constitutional Court. He answered the MPs’ questions.
The item of the election of the Constitutional Court Judge will be debated at the first sitting of the RA National Assembly regular sittings to be convened on May 29.