«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 30-ին խորհրդարան այցելած Երեւանի «Իրավատնտեսագիտական եւ կառավարման քոլեջ» կրթահամալիրի ուսանողների, դասախոսների եւ ՀՀ Շիրակի մարզի Կառնուտի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների ու ուսուցիչների հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը:
Պատգամավորը խոսել է խորհրդարանի կառուցվածքի, գործունեության, օրենսդրական գործընթացների մասին: Նա պատասխանել է կրթության ոլորտին, երկրի քաղաքական ու տնտեսական իրավիճակին վերաբերող հարցերի:
Կառնուտի դպրոցի ներկայացուցիչները կարեւորել են մարզերի հետ մայրաքաղաքի կապերի ամրապնդումն ու փոխգործակցությունը եւ այդ նպատակով առաջարկել են ստեղծել երիտասարդների համագործակցության համայնքային կենտրոններ:
Ներկաները հետաքրքրվել են առաջիկայում իրականացվելիք կրթական ծրագրերով, իսկ Կառնուտի դպրոցի ուսուցիչներն արծարծել են միջհամայնքային անվճար տրանսպորտ ունենալու հարցը:
Արուսյակ Ջուլհակյանը խոստացել է հետեւողական լինել եւ օգնել գտնելու լուծումներ:
Շիրակի մարզի աշակերտները պատգամավորին հրավիրել են իրենց դպրոց` տեղում ծանոթանալու խնդիրներին:
Հյուրերը նաեւ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել ԱԺ թանգարան:

On May 30, within the framework of Open Doors programme the RA NA deputy Arusyak Julhakyan met with the students, lecturers of Yerevan Juridical-Economic and Managing College Educational Complex and pupils and teachers of Karnut Secondary School of RA Shirak Marz, who visited the parliament.
The MP talked about the structure, activity of the parliament and the legislative processes. She answered the questions concerning the sphere of the education, the political and economic situation of the country.
The representatives of Karnut School highlighted the strengthening and cooperation of the capital with the marzes and with that purpose proposed to create community centres of the youth cooperation.
The attendees were interested in the educational programmes to be implemented in the near future, and the teachers of Karnut School touched upon the item of having inter-community free transport.
Arusyak Julhakyan promised to be consistent and and help finding solutions.
The pupils of Shirak Marz invited the MP to their school to get acquainted with the problems on the spot.
The guests also took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting and visited the NA Museum.