ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հունիսի 6-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Դեսպանը Նաիրա Զոհրաբյանի` որպես ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հիմնական անդամի հետ քննարկել է ԵԽԽՎ առաջիկա նստաշրջանում Ռուսաստանի պատվիրակության ձայնի իրավունքի վերականգնմանը վերաբերող խնդիրներ:
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանի ներքաղաքական իրադարձություններին վերաբերող մի շարք հարցեր, ԼՂ հակամարտության շուրջ վերջին զարգացումները: Հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրել է մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող օրենսդրական այն նախաձեռնությունները, որոնք առաջիկայում կառավարությունը ներկայացնելու է խորհրդարանի եւ իր գլխավորած հանձնաժողովի քննարկմանը:

On June 6, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the RF to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
The Ambassador discussed with naira Zohrabyan, the key member of the RA NA delegation to PACE problems regarding the restoration of the right to voting of the Russian delegation in PACE upcoming session.
A number of issues concerning the inner-political events of Armenia and the last developments over the NK conflict were also discussed. The Committee Chair presented the legislative initiatives concerning the protection of human rights, which in the near future the government would present for debate to the parliament and the Committee led by her.