Խորհրդարանի հյուրերն էին ԵՊՀ ուսանողները, Գյումրու «Երիտասարդական պալատի» եւ «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի ներկայացուցիչները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի18-ին  խորհրդարան էին այցելել ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները եւ դասախոսները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել  թանգարան:
Նրանց հետ «Բաց դաս» է անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը:
Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով:  Պատգամավորն  ուսանողներին ներկայացրել է Ազգային Ժողովի կառուցվածքն ու գործունեությունը, անդրադարձել օրենսդրական նախաձեռնությունների շրջանառության կարգին:
Տարոն Սիմոնյանը պատասխանել է ուսանողների բազմաթիվ հարցերի, որոնք մասնավորապես վերաբերել են իրավագիտությանը, Հայաստանի ներքին եւ արտաքին  քաղաքականությանը:
Նույն օրը խորհրդարան են այցելել նաեւ Գյումրու «Երիտասարդական պալատ» ՀՈԱԿ-ի եւ Գյումրիում գործող «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի ներկայացուցիչները:
Նրանց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը, ով մանրամասնել է պատգամավորի գործունեությունն ու անդրադարձել խորհրդարանի հիմնական գործառույթներին:
Երիտասարդները  հետաքրքրվել են կրթության ոլորտին առնչվող սպասվելիք ծրագրերից: Նրանք տեղեկացրել են, որ  իրենց նախաձեռնությամբ վերջերս իրականացվել են  Գյումրու «Հաղթանակ» այգու մաքրման ու ձեւավորման աշխատանքները:
Հյուրերը նաեւ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին,  թանգարանում ծանոթացել խորհրդարանի պատմությանը:

YSU Students, Representatives of Gyumri Youth Palace and CASA Foundation – Guests of Parliament
On June 18, within the framework of the Open Doors programme the students and lecturers of YSU Faculty of Law visited the parliament. The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting of the National Assembly and visited the museum.
The deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Taron Simonyan conducted an Open Lesson with them.
The meeting went on in Q & A session format. The deputy presented to the students the structure and the activity of the National Assembly, touched upon the order circulation of the legislative initiatives.
Taron Simonyan answered the students' numerous questions, which particularly related to the law, the inner and foreign policy of Armenia.
On the same day the representatives of Gyumri Youth Palace NGO and CASA Foundation functioning in Gyumri also visited the parliament.
The deputy of the RA NA My Step Faction Nazeli Baghdasaryan met with them and detailed the MP's activity and touched upon the main functions of the parliament.
The young people were interested in the programmes to be expected concerning the sphere of education. They informed that with their initiative the works of cleaning and decorating of Gyumri Victory Park were implemented recently.
The guests also took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting of the National Assembly and got familiarized with the history of the parliament in the museum.