Հայաստանում գտնվող Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին կոմիտեի նախագահի տեղակալ Նյուգեն Ման Թիենի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Վիետնամ բարեկամական խմբի ղեկավար Վահե Էնֆիաջյանի ու խմբի անդամների ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Վիետնամցի խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին, գրառում կատարել պատվո հյուրերի հուշամատյանում:
Նյուգեն Ման Թիենին նշել է. «Կիսում ենք ձեր ցավը եւ աջակցում, որպեսզի այլեւս նման ցեղասպանություններ չլինեն»:

On June 25, the delegation led by the Vice-Chairman of the Foreign Affairs Committee of the National Assembly of the Socialist Republic of Vietnam Nguyen Manh Tien accompanied by the RA NA Vice President, the Head of RA NA Armenia-Vietnam Friendship Group Vahe Enfiajyan and the Group members visited Tsisternakaberd Memorial Complex.
The Vietnamese parliamentarians laid flowers at the eternal fire and honoured the memory of the Armenian Genocide martyrs.
The guests were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got familiarized with the exhibits and left a note in Book of Honourable Guests.