Հայաստանում գտնվող Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին կոմիտեի նախագահի տեղակալ Նյուգեն Ման Թիենի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Վիետնամ բարեկամական խմբի ղեկավար Վահե Էնֆիաջյանի ու խմբի անդամների ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Վիետնամցի խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին, գրառում կատարել պատվո հյուրերի հուշամատյանում:
Նյուգեն Ման Թիենին նշել է. «Կիսում ենք ձեր ցավը եւ աջակցում, որպեսզի այլեւս նման ցեղասպանություններ չլինեն»:

25 июня находящаяся в Армении делегация во главе с заместителем председателя Комитета по внешним отношениям парламента Социалистической Республики Вьетнам Нгуен Ман Тиеном в сопровождении вице-спикера НС, руководителя группы дружбы Армения – Вьетнам   В.Энфиаджяна и членов группы дружбы посетила мемориал в Цицернакаберде.
Вьетнамские парламентарии возложили цветы к Вечному огню, почтили память святых мучеников Геноцида армян.
Гости побывали в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспозицией, внесли запись в Книгу почетных гостей.
Нгуен Ман Тиен отметил: “Разделяю вашу боль и буду содействовать, чтобы впредь не было подобных геноцидов”.