ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ հունիսի 26-ին հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների թեկնածուներ Կարեն Սեդրակյանը եւ Էդգար Ճաղարյանը:
Թեկնածուներն օրենսդիրներին են ներկայացրել իրենց կենսագրություններն ու աշխատանքային ուղիները, անդրադարձել ոլորտում առկա խնդիրներին: Նրանք մանրամասնել են, թե ինչպես են աշխատելու այդ ինքնավար մարմնում, եթե արժանանան պատգամավորների հավանությանը:
Կարեն Սեդրակյանն ու Էդգար Ճաղարյանը պատասխանել են պատգամավորների բազմաբնույթ հարցերին:
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների պաշտոններում ընտրվելու համար Կարեն Սեդրակյանի եւ Էդգար Ճաղարյանի թեկնածություններն առաջարկել է ՀՀ վարչապետը: Նրանց ընտրության հարցը նախատեսվում է քննարկել հունիսի 28-ին հրավիրված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում:

On June 26, the candidates for the members of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan met with the representatives of the RA NA My Step and Prosperous Armenia Factions.
The candidates have presented to the legislators their biographies and working experience, touched upon the ways of working in that autonomous body, if they enjoy the deputies' approval.
Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan answered the deputies’ various questions.
The RA Prime Minister proposed the candidacies of Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan for being elected in the positions of the members of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition. The item of their election is designed to debate on June 28, at the NA extraordinary session.