ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ հունիսի 26-ին հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների թեկնածուներ Կարեն Սեդրակյանը եւ Էդգար Ճաղարյանը:
Թեկնածուներն օրենսդիրներին են ներկայացրել իրենց կենսագրություններն ու աշխատանքային ուղիները, անդրադարձել ոլորտում առկա խնդիրներին: Նրանք մանրամասնել են, թե ինչպես են աշխատելու այդ ինքնավար մարմնում, եթե արժանանան պատգամավորների հավանությանը:
Կարեն Սեդրակյանն ու Էդգար Ճաղարյանը պատասխանել են պատգամավորների բազմաբնույթ հարցերին:
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների պաշտոններում ընտրվելու համար Կարեն Սեդրակյանի եւ Էդգար Ճաղարյանի թեկնածություններն առաջարկել է ՀՀ վարչապետը: Նրանց ընտրության հարցը նախատեսվում է քննարկել հունիսի 28-ին հրավիրված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում:

26 июня представители парламентских фракций “Мой шаг” и ППА встретились с кандидатами в члены Комиссии по защите экономической конкуренции (КЗЭК) РА К.Седракяном и Э.Чагаряном.
Кандидаты представили свои биографии и трудовой путь, обратились к существующим проблемам. Они детализировали свою возможную работу в этом автономном органе в случае одобрения депутатами их кандидатур.
К.Седракян и Э.Чагарян ответили на многочисленные вопросы парламентариев.
Кандидатуры К.Седракяна и Э.Чагаряна на должности членов КЗЭК РА предложены премьер-министром РА. Вопрос их избрания намечается обсудить на созываемой 28 июня внеочередной сессии.