Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հրավերով հունիսի 30-ին երկօրյա այցով Մոսկվա կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ մասնակցելու «Պառլամենտարիզմի զարգացում» խորագրով երկրորդ միջազգային համաժողովին:
Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը, ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը եւ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Մոսկվա այցից հետո Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով հուլիսի 3-6-ը կլինի Նիկոսիայում: Այցի շրջանակում կլինեն հանդիպումներ Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի, խորհրդարանի ղեկավար Դեմետրիս Սիլուրիսի, Համայն Կիպրոսի Արքեպիսկոպոս Խրիզոստոմոս Երկրորդի, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
ԱԺ նախագահը Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատում հանդես կգա ելույթով:
Նիկոսիայում Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում կլինեն ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը, ԱԺ պատգամավորներ Շաքե Իսայանը, Աննա Կոստանյանը, Ծովինար Վարդանյանը եւ Հռիփսիմե Գրիգորյանը:

Delegations Led by RA NA President Are to Leave for Russia and Cyprus
At the invitation of the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Vyacheslav Volodin on June 30, the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will leave for Moscow on a two-day visit to take part in the Second International Forum “Development of Parliamentarism.”
The NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan, the Chair of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan and the Head of the NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan are in the delegation led by the Head of the Parliament.
After the visit to Moscow the delegation led by Ararat Mirzoyan will be in Nicosia on an official visit on July 3-6. Within the framework of the visit meetings will be with the President of the Republic of Cyprus Nicos Anastasiades, the Head of the Parliament Demetris Syllouris, the Archbishop of Cyprus Chrysostomos II, the members of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the House of Representatives of Cyprus and the representatives of the Armenian community.
The NA President will deliver a speech in the House of Representatives of Cyprus.
The Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan, the Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan, the NA deputies Shake Isayan, Anna Kostanyan, Tsovinar Vardanyan and Hripsime Grigoryan will be in the delegation led by Ararat Mirzoyan in Nicosia.