Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ
Պաշտոնական այցով Կիպրոսում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ:
Կողմերը վերահաստատել են ռազմատեխնիկական եւ ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաեւ պատրաստակամություն հայտնել էլ ավելի գործնական քայլեր կատարել ամրապնդելու կապերն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերում:
Նախարար Անգելիդիսն Արարատ Միրզոյանին ներկայացրել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մանրամասները, մատնանշել այն հեռանկարները, որոնց մի մասն արդեն իրագործման փուլում է:
Խորհրդարանի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է պաշտպանության եւ ռազմական ոլորտներում ներկա փոխգործակցության բարձր մակարդակը: Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտում բազմակողմ ձեւաչափերի հեռանկարները:

А.Мирзоян встретился с министром обороны Кипра Саввасом Ангелидисом
4 июля находящийся в Кипре с официальным визитом Председатель НС А.Мирзоян встретился с министром обороны Республики Кипр Саввасом Ангелидисом.
Стороны подтвердили договоренности, достигнутые в военно-технической и военно-промышленной сфере, а также выразили готовность предпринять более действенные шаги к укреплению связей как в двустороннем, так и многостороннем форматах.
Министр Ангелидис представил А.Мирзояну подробности налаженного между оборонными ведомствами двух стран сотрудничества, указал те перспективы, часть которых уже находится в стадии реализации.
Глава парламента с удовлетворением отметил нынешний высокий уровень взаимодействия в оборонной и военной сферах. Обсуждены перспективы многосторонних форматов в области региональной безопаности.