Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ
Պաշտոնական այցով Կիպրոսում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ:
Կողմերը վերահաստատել են ռազմատեխնիկական եւ ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաեւ պատրաստակամություն հայտնել էլ ավելի գործնական քայլեր կատարել ամրապնդելու կապերն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերում:
Նախարար Անգելիդիսն Արարատ Միրզոյանին ներկայացրել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մանրամասները, մատնանշել այն հեռանկարները, որոնց մի մասն արդեն իրագործման փուլում է:
Խորհրդարանի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է պաշտպանության եւ ռազմական ոլորտներում ներկա փոխգործակցության բարձր մակարդակը: Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտում բազմակողմ ձեւաչափերի հեռանկարները:

Ararat Mirzoyan Meets with Minister of Defence of Cyprus Savvas Angelidis
On July 4, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being in Cyprus on an official visit met with the Minister of Defence of the Republic of Cyprus Savvas Angelidis .
The parties reaffirmed the agreements reached in the military-technical and military-industrial sphere, as well as expressed readiness to take practical steps in bilateral, as well as multilateral formats.
Minister Angelidis presented to Ararat Mirzoyan the details of cooperation existing between the Defence Ministries of the two countries, indicated the perspectives, part which are already in the phase of implementation.
The Head of the parliament noted with satisfaction the high level of current cooperation in the defence and military spheres. The perspectives of multilateral formats in the sphere of regional security were discussed.