Վահե Էնֆիաջյանը հյուրընկալել է Մոսկվայի պետական համալսարանի ուսանողների
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 10-ին հանդիպել է Մոսկվայի պետական համալսարանի ուսանողների հետ:
Օրենսդիր մարմնի փոխնախագահը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել կառույցի գործունեությանը, խոսել սահմանադրական բարեփոխումներից: Խորհրդարանի փոխնախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական դարավոր բարեկամական հարաբերությունները, հույս հայտնել, որ դրանք կլինեն շարունակական: Վահե Էնֆիաջյանը նշել է, որ ակտիվ համագործակցություն է հաստատված «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունների միջեւ. այդ շրջանակում դեռեւս 10 տարի առաջ ստորագրվել է հուշագիր:
Խոսելով տարբեր երկրներում գործող հայ համայնքներից՝ ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ դրանք ձեւավորվել են հիմնականում Հայոց ցեղասպանությունից հետո:
Հյուրերը փոխնախագահին տեղեկացրել են, որ տպավորված են Հայաստանի տեսարժան վայրերով, եղել են մասնավորապես Տաթեւի վանական համալիրում, Սեւանում: Նրանց հիացրել է հատկապես հայկական հյուրընկալությունը:

On July 10, the RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan met with the students of Moscow State University.
The Deputy Speaker of the legislative body presented the structure of the parliament, touched upon the activity of the structure and talked about the constitutional reforms. The Vice President of the parliament highlighted the Armenian-Russian centuries-old friendly relations and expressed hope that they would be continuous. Vahe Enfiajyan has noted that active cooperation is established between Prosperous Armenia and Yedinaya Rossiya parties: a Memorandum was signed 10 years ago within that framework.
Speaking about the Armenian communities functioning in different countries, the NA Vice President stated that they were formed mainly after the Armenian Genocide.
The guests have informed the Deputy Speaker that they are impressed by the picturesque places of Armenian, they have been particularly in Tatev Monastic Complex and Sevan. They especially admired the Armenian hospitality.