Աշխատանքային հանդիպում-քննարկում` տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Տաթեւիկ Հայրապետյանի նախաձեռնությամբ հուլիսի 10-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում-քննարկում՝ տարածաշրջանային զարգացումների, մասնավորապես՝ ԱՄՆ-Իրան փոխհարաբերությունների վերաբերյալ: Քննարկմանը ներկա են եղել պատգամավորներ՝ բոլոր խմբակցություններից:
Քննարկման ընթացքում որպես բանախոսներ հանդես են եկել իրանագետներ Գոհար Իսկանդարյանը, Վարդան Ոսկանյանը եւ ամերիկագետ Սուրեն Սարգսյանը: Հնչել են տարաբնույթ հարցեր, արվել հնարավոր կանխատեսումներ, ներկայացվել կարծիքներ Իրան-ԱՄՆ փոխհարաբերությունների եւ տարածաշրջանի վրա դրանց հնարավոր ազդեցությունների վերաբերյալ:
Կարեւորվել են նման քննարկումների շարունակականության ապահովումն ու դրանց արդյունավետության բարձրացման նպատակով գործնական հետագա առաջարկների ներկայացումը:

Working Meeting-Discussion on Regional Developments
On July 10, on the initiative of the member of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Tatevik Hayrapetyan a working meeting-discussion was held on the regional developments, particularly the USA-Iran relations. Deputies from all factions attended the discussion.
During the discussion as speakers Iranologists Gohar Iskandaryan, Vardan Voskanyan and Americologist Suren Sargsyan delivered speeches. Various questions were voiced, possible forecasts were made, opinions were presented on their possible influences over Iran-USA relations and the region.
The provision of continuity of such discussions were emphasized and the presentation of practical further recommendations for the rise of their efficiency.