Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի եւ Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում, գործընկերներին ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների օրակարգը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց իրականացման հարցում Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեն եւ Ամերիկայի հայկական համագումարը կարող են իրենց ներդրումն ունենալ:

Head of Parliament Has Meetings with Representatives of the U.S. Armenian Organizations
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan had meetings with the representatives of the Armenian National Committee of America and the Armenian Assembly of America in Washington within the working visit.
During the meetings Ararat Mirzoyan highlighted the role of the two organizations in the Armenian-American relations and presented to his counterparts the agenda of the reforms going on in Armenia.
A number of programs aimed at the development of the Armenian-American relations, and in their implementation the National Committee of America and the Armenian Assembly of America can have their contribution were discussed.