Հանդիպել են Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների ղեկավարները
Օգոստոսի 6-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների նախագահների հանդիպումը:
Ողջունելով գործընկերոջը՝ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հաճախակի է այցելում Արցախ՝ մասնակցելու կարեւոր իրադարձություններին: Արցախի ԱԺ նախագահը կարեւորել է Հայաստանի խորհրդարանի նախագահի  մասնակցությունը Համահայկական 7-րդ ամառային  խաղերի բացման արարողությանը:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է  օրենսդիր մարմինների ոլորտային հանձնաժողովների միջեւ ձեւավորված արդյունավետ համագործակցությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակական ջանքեր գործադրել խորհրդարանների եւ հայկական երկու պետությունների միջեւ կապերի ամենօրյա խորացման ուղղությամբ:

On August 6, the meeting of the Presidents of the National Assemblies of the Republic of Armenia and the Artsakh Republic was held in Stepanakert.
Welcoming his colleague Ashot Ghulyan has noted that the RA NA President Ararat Mirzoyan frequently visits Artsakh to take part in the important events. The NA President of Artsakh highlighted the participation of the President of the Armenian Parliament in the opening ceremony of the 7th Pan-Armenian Summer Games.
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan underlined the effective cooperation formed between the relevant committees of the legislative bodies, expressing readiness to make continuous efforts for deepening the relations between the parliaments and the Armenian two states every day.