Քննարկվել են «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով ՀՀ ԿԱ միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեի եւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության բյուջետային ծրագրերը
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 3-ի նիստում  քննարկել է «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով ՀՀ ԿԱ միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեի եւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության ֆինանսական հատկացումներն ու բյուջետային ծրագրերը:
ՀՀ ԿԱ միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Խաչատուր Խաչիկյանը ներկայացրել է կոմիտեի կողմից իրականացվող բյուջետային ծրագրերը եւ միջոցառումները, անդրադարձել «Միջուկային եւ ճառագայթային անվտանգության կարգավորում» ծրագրի գերակա ուղղություններին ու ոլորտային ծախսերին: Բանախոսի ներկայացմամբ՝ 2018 թվականին իրականացվել է 48 տեսչական ստուգում, 2019-ին եւ 2020-ին նախատեսվում է իրականացնել 46-ը: Կոմիտեն 2018 թվականին ոլորտում գործունեություն իրականացնող իրավաբանական անձանց տրամադրել է 695 լիցենզիա, 2019-ին նախատեսվում է տրամադրել 762 լիցենզիա, իսկ 2020-ին՝ 715:
ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարարներ Արտակ Քամալյանը եւ Ավագ Ավանեսյանը ներկայացրել են կառույցի ընդհանուր բյուջեի ցուցանիշները:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը 2020 թվականին պետական բյուջետային հայտով նախատեսել է իրականացնել շուրջ 13 ծրագիր, 58 միջոցառում: Վերջիններիս իրականացման համար նախատեսված է 29 մլրդ 649 մլն դրամ:
Ըստ բանախոսների՝ տնտեսական քաղաքականության տեսլականը կառուցվում է համաշխարհայնացման, արդյունավետ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ու տեխնոլոգիական զարգացումների համատեքստում՝ ապահովելով ազատ մրցակցություն ու օրինակելի գործարար միջավայր:

Budgetary Programmes of Nuclear Safety Committee of the RA Body Under the Government and RA Ministry of Economy
At September 3 sitting moderated by Babken Tunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the financial allocations and budgetary programmes of the Nuclear Safety Committee of the RA Body Under the Government and RA Ministry of Economy by the draft law on the RA State Budget for 2020.
The Deputy Chairman of the Nuclear Safety Committee of the RA Body under the Government Khachatur Khachikyan presented the budgetary programmes and events being implemented by the Committee, touched upon the prior directions and the sphere expenditures of the Nuclear and X Ray Security Project.
The RA Deputy Ministers of Economy Artak Kamalyan and Avag Avanesyan presented the general budget indices of the structure.
In 2020 the RA Ministry of Economy about 13 programmes and 58 events are designed to implement by the state budget bid.
According to the speakers, the vision of the economic policy is built in the context of globalization, effective trade-economic relations and technological developments, providing free competition and an exemplary business environment.