Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի «Ազատ Հայրենիք» խմբակցության ներկայացուցիչների հետ:
Խորհրդարանականները քննարկել են ներքաղաքական հարցեր, անդրադարձել Արցախում հաջորդ տարի սպասվող համապետական ընտրություններին:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը կարեւորել է Արցախում տեղի ունենալիք համապետական ընտրությունների՝ թափանցիկ, ազատ եւ ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացումը: Նա նշել է, որ խմբակցության ներկայացուցիչները դիտորդի կարգավիճակով կհետեւեն ընտրությունների ընթացքին:
Զրուցակիցները կարեւոր են համարել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանականների միջեւ հաճախակի շփումները:

On November 7, the deputies of the Bright Armenia Faction of the RA National Assembly met with the representatives of the Free Motherland Faction of the Parliament of Artsakh Republic.
The parliamentarians discussed inner-political issues and touched upon the national elections being expected next year in Artsakh.
The Head of Bright Armenia Faction Edmon Marukyan highlighted the national elections to be held in Artsakh in accordance with transparent, free and democratic standards. He noted that the representatives of the Faction would observe the election procedure in the status of an observer.
The interlocutors considered important the frequent contacts between the parliamentarians of the two Armenian republics.