Նոյեմբերի 13-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում  ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ՝ ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանը, Արթուր Դալլաքյանն ու Արթուր Գրիգորյանն անդրադարձել են  Հայաստանի 2020 թվականի պետական  բյուջեի նախագծին:
Միքայել Մելքումյանը տեղեկացրել է, որ  խմբակցությունն ԱԺ լիագումար նիստում  դեմ է քվեարկելու  պետական բյուջեի նախագծին՝ նշելով, որ այն չի կարող սպասարկել պետության ու ժողովրդի շահը: Պատգամավորը նշել է, որ խմբակցությունը գալիք տարվա  պետական բյուջեն ամենեւին հեղափոխական չի համարում եւ այն անվանել է  «տնտեսական հեղափոխությունը չսպասարկող» բյուջե:  «Այս բյուջեով մենք չենք կարող հասնել այն նպատակներին, որոնք քաղաքական հեղափոխության ընթացքում մեր ժողովրդի մոտ առաջացել են: Այս բյուջեով տնտեսական հեղափոխությունն իրողություն չի կարող դառնալ»,- ասել է Միքայել Մելքումյանը: Ըստ նրա՝ համախառն ներքին արդյունքը 4,9 տոկոս է, մինչդեռ նախորդ տարիներին նվազագույն տոկոսը սահմանվում էր 5-7 տոկոս: Այս ցուցանիշը պատգամավորը համարել է հետնահանջ:
Սերգեյ Բագրատյանն անդրադարձել է պետական բյուջեում ներառված ծրագրերի եւ միջոցառումների տնտեսագիտական դասակարգման հոդվածներով նախատեսված այլ ծախսերին, որոնք, ըստ նրա, չունեն հիմնավորվածություն, թափանցիկ եւ արժանահավատ չեն:
Արթուր Գրիգորյանը խորհուրդ է տվել ուշադրություն դարձնել գալիք տարվա բյուջեի նախագծով նախատեսված սոցիալական ոլորտի եւ մասնավորապես՝ զբաղվածության ծրագրերին: Պատգամավորի խոսքով՝ պետական քաղաքականությունը պետք է միտված լինի աղքատության վերացմանը:
Արթուր Դալլաքյանն անդրադարձել է սպասարկման ոլորտի խնդիրներին: Խոսելով տրանսպորտի բնագավառի հատկացումների մասին՝ նա շատ ցուցանիշներ համարել է  հեքիաթի ժանրից:

At November 13 press conference, the members of the RA NA Prosperous Armenia Faction: the Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan, the deputies Sergey Bagratyan, Artur Dallakyan and Artur Grigoryan touched upon the draft state budget of Armenia for 2020.
Mikayel Melkumyan informed that the Faction would vote against the draft state budget at the NA Plenary Sitting, noting that it could not serve for the interest of the sate and people. The MP has noted that the Faction does not consider revolutionary the state budget and named it a budget not serving for the economic revolution.
Sergey Bagratyan referred to the other expenditures of the programmes included in the state budget and designed by the economic classification articles of the events which, according to him, have no substantiation, and are transparent and trustworthy.
Artur Grigoryan advised not to pay attention to the programmes of the social sphere designed by the draft budget of the coming year and particularly, the employment. According to the MP, the state policy should be aimed at the elimination of poverty.
Artur Dallakyan touched upon the probems of the service sphere, Talking about the allocations in the sphere of transport he deemed many indices from the genre of folk tale.