Նոյեմբերի 21-ին Արարատի մշակույթի կենտրոնում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Համազասպ Դանիելյանը, Սոս Ավետիսյանը, Թագուհի Ղազարյանը եւ ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Կարեն Սիմոնյանը հանդիպել են քաղաքացիների հետ՝ քննարկելու «Կուսակցությունների մասին» ՀՀ օրենքի փոփոխությունները, լսելու քաղաքացիների կարծիքներն ու դիտարկումները:
Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի ղեկավար Համազասպ Դանիելյանը ներկայացրել է «Կուսակցությունների մասին» օրենքի փոփոխությունների հայեցակարգը: Պատգամավորը նշել է, որ թեմայի շուրջ հաջողված քննարկումներ ունեցել են նաեւ Գյումրիում եւ Վանաձորում եւ  նման հանդիպումները շարունակական բնույթ են կրելու:
Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի փորձագետ Աղասի Եսայանը ներկայացրել է կուսակցությունների գրանցմանը, ֆինանսավորմանը, ժողովրդավարությանը, վերահսկողությանն առնչվող կարգավորումները:
Պատգամավորների ելույթներից հետո քաղաքացիները հարցեր են ուղղել ներկաներին, որոնք վերաբերել են կուսակցությունների անդամակցության  սահմանափակումներին, կուսակցությունների ֆինանսավորման շեմերի փոփոխմանը, կուսակցություններում կանանց եւ տղամարդկանց հավասար մասնակցության խրախուսմանը, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ձեւավորման եւ համայնքապետերի հետկանչի մեխանիզմներին:
Հանդիպումը կազմակերպվել էր Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (International Republican Institute ) աջակցությամբ:

On November 21, the members of the RA NA My Step faction Hamazasp Danielyan, Sos Avetisyan, Taguhi Ghazaryan and the deputy RA NA Bright Armenia faction Karen Simonyan met with the citizens to discuss the amendments to the RA Law on Political Parties, to listen to their opinions and observations.
Hamazasp Danielyan, Head of the Electoral Reform Working Group, presented the concept of the amendments to the Law on Parties. The MP noted that successful discussions were held in Gyumri and Vanadzor as well, and such meetings would be of a continuous nature.
Aghasi Yesayan, an expert at the International Foundation for Electoral Systems, presented the regulations on party registration, financing, democracy and oversight.
After the MPs' speeches, citizens asked questions about restrictions on party membership, changing thresholds for party funding, encouraging equal participation of women and men in the parties, forming local self-government bodies and calling back the community leaders.