Հունվարի 17-ին խորհրդարան են այցելել սփյուռքահայ մի խումբ երիտասարդներ, որոնք Հայաստանում են գտնվում կամավորական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով: Երիտասարդների այցը Հայաստան կազմակերպել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամը:
Ճանաչողական այցով  օրենսդիր մարմին  այցելած հյուրերին ընդունել եւ նրանց  հետ զրուցել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Զոլյանը:
Ողջունելով երիտասարդ կամավորականներին՝ պատգամավորը կարեւորել է հայրենադարձությունն ու Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդումը՝ այս համատեքստում  դրական գնահատելով նրանց այցը Հայաստան: Ըստ նրա՝ «Դեպի Հայք» հիմնադրամի  հայրենաճանաչողական  այս ծրագիրը ռազմավարական նշանակություն ունի:  «Ամեն ինչ պետք է անել՝ ամրապնդելու համար երիտասարդների կապը հայրենիքի հետ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ քիչ չեն դեպքերը, երբ այս ծրագրով Հայաստան այցելած երիտասարդներն այնուհետ հաստատվել են հայրենիքում:
Տեղի է ունեցել ջերմ զրույց, պատգամավորը պատասխանել է հյուրերին հետաքրքրող բազմաբնույթ հարցերին:
Երիտասարդներն այնուհետեւ եղել են  խորհրդարանի նիստերի դահլիճում, գրադարանում եւ թանգարանում, ծանոթացել օրենսդիր մարմնի պատմությանն ու տարբեր տարիների ԱԺ նախագահներին եւ փոխնախագահներին ընծայված հուշանվերներին:

17 января парламент посетила группа молодежи, находящаяся в Армении с волонтерскими целями.  Визит организован фондом “Депи Айк” ( К Айку ).
Посетивших законодательный орган   с ознакомительным визитом принял депутат парламентской фракции “Мой шаг” М.Золян.
Приветствуя молодых волонтеров, депутат подчеркнул важность репатриации и укрепления связей Армения – Спюрк, положительно оценив в этом контексте их визит в РА. По Золяну, патриотическая ознакомительная программа фонда “Депи Айк” имеет стратегическое значение. “Необходимо сделать все возможное для упрочения связи молодежи с Родиной, - заметил он, добавив, что посетившая по этой программе молодежь нередко уже обосновывается в Армении.
В ходе теплой беседы депутат ответил на многочисленные вопросы гостей.
Молодежь затем побывала в зале заседаний парламента, библиотеке и музее НС, ознакомилась с историей законодательного органа.