Հունվարի 20-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները:
Նրանց հետ հանդիպել եւ «Բաց դաս» են անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Ծովինար Վարդանյանը, Հայկ Գեւորգյանն ու Կարեն Համբարձումյանը, ովքեր ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ են: Անդրադառնալով հանձնաժողովի գործառույթներին, պատգամավորները տեղեկացրել են, որ հանձնաժողովում քննարկվում եւ եզրակացություններ են տրվում այն օրենքների նախագծերին, որոնք վերաբերում են տնտեսության տարբեր ոլորտների եւ բնագավառների օրենսդրական կարգավորումներին:
Ծավալված զրույցի ընթացքում պատգամավորները պատասխանել են  ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթություններին, տնտեսական աճի եւ ՀՆԱ-ի՝ 2019թվականին գրանցված ցուցանիշներին, պետության արտաքին պարտքին, արտերկրում ուսումը շարունակելու հնարավորության հարցին:
Հյուրերը եղել են  Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում, գրադարանում, ԱԺ թանգարանում ծանոթացել են օրենսդիր մարմնի պատմությանը:

20 января   парламент посетили студенты и преподаватели Финансово-экономического колледжа Армянского государственного экономического университета.
С гостями встретились депутаты фракции “Мой шаг”, члены Постоянной комиссии НС   по экономическим вопросам Ц.Варданян, А.Геворкян и К.Амбарцумян. Коснувшись функций комиссии, депутаты сообщили, что в ней обсуждаются и выносятся заключения проектам законов по различным сферам экономики и их законодательному урегулированию.
В беседе депутаты ответили на интересующие студентов вопросы, затрагивающие приоритеты экономики Армении, экономический рост и показатели ВВП в 2020 г., внешний государственный долг, возможности продолжения учебы за пределами РА.
Гости побывали в зале заседаний НС, библиотеке, в музее парламента ознакомились с историей законодательного органа.