Հունիսի 29-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Կանադայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստոֆեր Վեստդալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ- կանադական միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացման հեռանկարները: Դեսպանի խնդրանքով`  ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը իրազեկեց Հայաստանում տեղի ունեցող սահմանադրական եւ օրենսդրական բարեփոխումների ընթացքի եւ ժողովրդավարության խորացման գործընթացների մասին:
Հայաստանում Կանադայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստոֆեր Վեստդալը կարեւորելով տեղի ունեցող գործընթացներում խորհրդարանի դերը, նշեց, որ քաղաքական հաջողություններն ու տնտեսական աճը Հայաստանի համար զարգացման լավ հեռանկարներ են բացում եւ իր երկրի պատրաստակամությունը հայտնեց` նպաստել Հայաստանի տնտեսական զարգացմանը, կանադա-հայկական  գիտական, կրթական, մշակութային համագործակցությանը:
Հանդիպման ընթացքում վերահաստատվեց ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնական այցի հրավերը Կանադա, քննարկվեցին այցին վերաբերող մանրամասները:

29 июня Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Конфедерации Канады в Армении Кристофера Вестдала.
В ходе встречи обсуждались перспективы углубления армяно-канадских межгосударственных и межпарламентских отношений. По просьбе посла Председатель НС РА А.Багдасарян ознакомил с ходом конституционных и законодательных реформ и с процессами углубления демократии в Армении.
Придавая важность роли парламента в имеющих место процессах, Чрезвычайный и Полномочный Посол Конфедерации Канады в Армении К.Вестдал отметил, что политические успехи и экономический рост открывают хорошие перспективы перед Арменией и выразил готовность своей страны содействовать экономическому развитию Армении, армяно-канадскому сотрудничеству в научной, образовательной