Փետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը որոշում է ստորագրել.
«Հիմք ընդունելով 2020 թվականի փետրվարի 6-ին` ժամը 11.00-ին, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի փետրվարի 5-ի ԱԺԽՈ-007-Լ եւ ԱԺԽՈ-008-Լ որոշումները, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածի 8-րդ մասի 2-րդ կետով` 2020 թվականի փետրվարի 6-ին` ժամը 11.00-ին, գումարել Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած հետեւյալ օրակարգով.
1.«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին»   եւ «Սահմանադրական դատարանի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ (Պ-457-30.01.2020-ՊԻ-011/0)  (առաջին ընթերցում),
2.«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին»   եւ «Սահմանադրական դատարանի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ (Պ-457-30.01.2020-ՊԻ-011/0) (երկրորդ ընթերցում),
3. Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության նախագիծ (առաջին ընթերցում)  (Պ-469-05.02.2020-ՊԻ-010/0)»:

On February 5, the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan signed a decision:
“Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly on convening an extraordinary sitting of the National Assembly on 6 February 2020, at 11:00 a.m. and the decisions NACD-007-L and NACD-008-L of 5 February 2020, being led by Part 1 of Article 100 of the Constitution and the Paragraph 2 of Part 8 of Article 41 of the Constitutional Law of the Rules of Procedure of the National Assembly on 6 February 2020 at 11:00 a.m., convene an extraordinary sitting of the National Assembly with the initiator’s established following agenda:
1. The package of the draft laws on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law on Referendum and on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law on Constitutional Court (first reading),
1. The package of the draft laws on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law on Referendum and on Making Addenda and Amendments to the Constitutional Law on Constitutional Court (second reading).