ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 6-ին՝ ժամը 11-00-ին, ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրել էր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էին երկու օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Սակայն արտահերթ նիստը չի կայացել, քանի որ, ինչպես տեղեկացրել է  ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 68-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ  կետի համաձայն` նախաձեռնողն այսօր առավոտյան հետ է կանչել արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված օրենսդրական նախաձեռնությունները:
Ուստի, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ նիստի օրակարգում այլեւս հարց չի մնացել, նիստը համարվել է փակված:

On February 6, at 11:00 a.m. the RA National Assembly convened an extraordinary sitting of the National Assembly on the RA NA deputies’ initiative, where two legislative initiatives were included in the agenda.
However, the extraordinary sitting was not held, as the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan has informed, pursuant to Paragraph 7 of Part 1 of Article 68 of the Constitutional Law of the NA Rules of Procedure, today in the morning the initiator called back the legislative initiatives included in the agenda of the extraordinary sitting.
Thus, taking into consideration the circumstance that no item was left in the agenda of the sitting, the was considered closed.