ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, հանձնաժողովի անդամներ Կորյուն Մկրտչյանը եւ Վիկտոր Ենգիբարյանը փետրվարի 28-ին հանդիպել են Լեհաստանից, Վրաստանից եւ Ուկրաինայից ժամանած առաջատար հասարակական հաստատությունների ղեկավարների, փորձագետների եւ երիտասարդ կամավորների հետ:
Հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ողջունելով հյուրերին, կարեւորել է նմանատիպ այցերը ՀՀ Ազգային ժողով, որոնց ընթացքում հնարավորություն է ընձեռնվում մոտիկից ծանոթանալու երկրի ներքաղաքական օրակարգին:
Հանդիպումն անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Հյուրերը հետաքրքրվել են Հայաստանում ընթացող բարեփոխումներով, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններով: Ներկաները ներկայացրել են նաեւ իրենց երկրներում տեղի ունեցող փոփոխությունները:

28 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, члены комиссии К.Мкртчян и В.Енгибарян встретились с прибывшими из Польши, Грузии и Украины руководителями, экспертами и молодыми волонтерами ведущих общественных институтов.
Председатель комиссии А.Егоян, приветствуя гостей, подчеркнул важность подобных визитов в НС, позволяющих ближе ознакомиться с внутриполитической повесткой Армении.
Встреча прошла в формате вопросов-ответов. Гости интересовались проводимыми в Армении реформами, отношениями РА – ЕС, представили также происходящие в их странах перемены.