ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, հանձնաժողովի անդամներ Կորյուն Մկրտչյանը եւ Վիկտոր Ենգիբարյանը փետրվարի 28-ին հանդիպել են Լեհաստանից, Վրաստանից եւ Ուկրաինայից ժամանած առաջատար հասարակական հաստատությունների ղեկավարների, փորձագետների եւ երիտասարդ կամավորների հետ:
Հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ողջունելով հյուրերին, կարեւորել է նմանատիպ այցերը ՀՀ Ազգային ժողով, որոնց ընթացքում հնարավորություն է ընձեռնվում մոտիկից ծանոթանալու երկրի ներքաղաքական օրակարգին:
Հանդիպումն անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Հյուրերը հետաքրքրվել են Հայաստանում ընթացող բարեփոխումներով, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններով: Ներկաները ներկայացրել են նաեւ իրենց երկրներում տեղի ունեցող փոփոխությունները:

On February 28, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan, the Committee members Koryun Mkrtchyan and Viktor Yengibaryan met with the heads of the leading public institutions, experts and young volunteers who arrived from Poland, Georgia and Ukraine.
Welcoming the guests the Committee Chair Arman Yeghoyan has highlighted similar visits to the RA National Assembly, during which an opportunity is given to get acquainted with the inner-political agenda of the country.
The meeting was in Q & A answer format. The guests were interested in the ongoing reforms in Armenia, the RA-EU relations. The attendees also presented the changes happening in their countries.