ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորությամբ մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ «Արտաքին քաղաքականության խորհուրդ» վերտառությամբ աշխատանքային խումբ ստեղծելու նախաձեռնության քննարկման վերաբերյալ:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատգամավորներ, հայաստանյան փորձագիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ:
Աշխատանքային քննարկման ընթացքում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Սոս Ավետիսյանը ներկայացրել է ստեղծվելիք աշխատանքային խմբի գործունեության տեսլականը եւ աշխատանքային խմբի գործունեության հիմնական ուղղությունները:
Մասնակիցները հանդիպման ընթացքում ներկայացրել են աշխատանքային խմբի գործունեության հետ կապված իրենց տեսակետները:

On March 2, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Ruben Rubinyan a working discussion was held in the RA National Assembly on the discussion on the initiative of creating a Working Group entitled Foreign Policy Council .
Deputies of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and representatives of the Expertise Community in Armenia took part in the discussion.
During working discussion the member of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Sos Avetisyan presented the vision of the activity of the Working Group to be created and the main directions of the Working Group’s activity.
At the meeting the participants presented their viewpoints regarding the activity of the Working Group.