Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում
Մարտի 23-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակել է մարտի 20-ին կայացած նիստը: Հիմնական զեկուցող Ռուստամ Բադասյանը երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացրել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրինագծերի փաթեթի վերջնական տարբերակը: Նախաձեռնությունն ստացել է դրական եզրակացություն:
Այնուհետեւ հանձնաժողովը գումարել է արտահերթ նիստ, որի ընթացքում ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը: Հիմնական զեկուցողը մանրամասնել է փաթեթում կատարված փոփոխությունները: Նա տեղեկացրել է, որ ընդունվել են ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» եւ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացրած առաջարկների մի մասը:
Հիշեցնենք, որ փաթեթի ընդունմամբ կապահովվի արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի պատշաճ կատարումը եւ դրա միջոցով կկանխվի բնակչության կյանքին եւ առողջությանը սպառնացող վտանգը:
Վլադիմիր Վարդանյանը եւ հանձնաժողովի անդամները կարեւորել են նախաձեռնությամբ առաջարկվող կարգավորումները:

At Sitting of Standing Committee on State and Legal Affairs
On March 23, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan continued the sitting held on March 20. The key speaker Rustam Badasyan presented in the second reading the final version of the draft law on Making Amendments and Addenda to the Constitutional Law the RA Judicial Code and the enclosed package of bills authored by the Government. The initiative was endorsed.
Afterwards the Committee convened an extraordinary sitting, where by presentation of the RA Minister of Justice Rustam Badasyan, the package of the draft laws on Making Addendum to the RA Criminal Code and on Making Addenda to the RA Code on Administrative Offences authored by the Government was debated in the second reading. The key speaker detailed the amendments made to the package of the bill. He informed that part of the recommendations presented by the NA Prosperous Armenia and the NA Bright Armenia factions were accepted.
Let us remind that by the adoption of the package the due implementation of the legal regime of the state of emergency will be ensured and by that will be prevented the danger threatening to the life and health of the population.
Vladimir Vardanyan and the Committee members highlighted the regulations being proposed by the initiative.