Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռենե վան դեր Լինդենի պաշտոնական այցը Հայաստան
Օգոստոսի18-20-ը ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով` Հայաստանում կլինի Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռենե վան դեր Լինդենը:
Օգոստոսի 18-ին նախատեսվում են հանդիպումներ ԵԽ անդամ երկրների դեսպանների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Պարոն Ռենե վան դեր Լինդենը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ կդնի հայոց եղեռնի զոհերի հիշատակին: Նույն օրընրան  կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը:
Օգոստոսի 19-ին խորհրդարանում նախատեսված են հանդիպումներ ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների, ԱԺ քաղաքական ուժերիհետ: Պարոն Ռենե վան դեր Լինդենն առանձնազրույց կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հետ: Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի, արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանի,ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:

Официальный визит Председателя Парламентской Ассамблеи Совета Европы Рене ван дер Линдена в Армению
18-20 августа по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна прибудет в Армению Председатель Парламентской Ассамблеи Совета Европы Рене ван дер Линден.
18 августа намечены встречи с послами стран-членов СЕ и представителями общественных организаций. Господин Рене ван дер Линден возложит венок к Мемориалу жертвам геноцида армян в Цицернакаберде. В тот же день его примет Его Святейшество Каталикос Всех Армян Гарегин Второй.
19 августа в парламенте намечены встречи с делегацией НС в ПАСЕ, членами Постоянной комиссии по внешним сношениям НС РА и политическими силами НС. Господин Рене ван дер Линден будет иметь беседу с Председателем НС РА Артуром Багдасаряном. В тот же день намечены встречи с Министром иностранных дел РА Варданом Осканяном, Министром юстиции РА Давидом Арутюняном и Президентом РА Робертом Кочаряном.
Визит Преседателя ПАСЕ Рене ван дер Линдена в Армению будет завершен пресс-конференцией для журналистов.