Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռենե վան դեր Լինդենի պաշտոնական այցը Հայաստան
Օգոստոսի18-20-ը ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով` Հայաստանում կլինի Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ռենե վան դեր Լինդենը:
Օգոստոսի 18-ին նախատեսվում են հանդիպումներ ԵԽ անդամ երկրների դեսպանների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Պարոն Ռենե վան դեր Լինդենը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ կդնի հայոց եղեռնի զոհերի հիշատակին: Նույն օրընրան  կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը:
Օգոստոսի 19-ին խորհրդարանում նախատեսված են հանդիպումներ ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների, ԱԺ քաղաքական ուժերիհետ: Պարոն Ռենե վան դեր Լինդենն առանձնազրույց կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հետ: Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի, արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանի,ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:

The Official Visit of PACE President Rene van der Linden to Armenia
On August 18-20 at the invitation of RA NA President Artur Baghdasaryan, PACE President Rene van der Linden will be in Armenia.
On August meetings with the ambassadors of CE member countries, representatives of NGOs are envisaged. Mr. van der Linden will lay a wreath at Tsitsernakaberd memorial complex in memory of the Armenian Genocide victims. The same day Garegin II, the Catholicos of all Armenians will receive him.
On August 19, meetings with NA delegation in PACE, members of RA NA Standing Committee on Foreign Relations and NA political forces are envisaged. Mr. Rene van der Linden will have a private talk with RA NA President Artur Baghdasaryan. The same day meetings with Foreign Minister Vardan Oskanyan, Justice Minister Davit Harutyunyan, RA President Robert Kocharyan are envisaged.
The official visit of PACE President Rene van der Linden to Armenia will be wrapped up with a press conference.