Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ:
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը չափազանց կարեւոր պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ հաջողություն ցանկացել: Նա իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու արցախցի գործընկերներին իրենց գործունեության բոլոր ոլորտներում: Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Արցախի` վեցերորդ գումարման Ազգային ժողովի հետ գոյություն ունեցած սերտ համագործակցությունն էլ ավելի է զարգանալու:
Արթուր Թովմասյանը, ողջունելով իր պաշտոնակցին, նշել է, որ երկու խորհրդարանները մեծ աշխատանք ունեն կատարելու հայ ժողովրդի ընդհանուր օրակարգի` այդ թվում Արցախյան հիմնախնդրի եւ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ: Արցախի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ պահպանելու եւ զարգացնելու են կապերը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: Նա պատրաստակամություն է հայտնել նոր թափ հաղորդելու երկու խորհրդարանների աշխատանքին նաեւ հանձնաժողովների մակարդակում:

Председатель НС РА А.Мирзоян встретился в Степанакерте с новоизбранным Председателем НС Республики Арцах А.Товмасяном.
А.Мирзоян поздравил своего коллегу с избранием на чрезвычайно важный пост и пожелал успехов. Он выразил готовность содействовать арцахским партнерам во всех сферах их деятельности. Глава парламента Армении выразил уверенность в еще большем развитии налаженного тесного сотрудничества с НС шестого созыва Арцаха.
А.Товмасян, приветствуя своего коллегу, отметил, что обоим парламентам предстоит большая работа в претворении в жизнь общей повестки армянского народа, в том числе в признании Арцахской проблемы и Геноцида армян. Глава законодательного органа Арцаха заверил в сохранении и развитии связей с НС Республики Армения. Он выразил готовность придать новый импульс работе двух парламентов также на уровне комиссий.