Հունիսի 24-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
Հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած  «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Հիմնական զեկուցող ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանը նշել է, որ օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է վճռաբեկ վարույթի շրջանակներում ներմուծել  գրավոր ընթացակարգով գործը քննելու հնարավորություն, ինչն այժմ կիրառվում է քաղաքացիական դատավարության շրջանակներում եւ ապացուցել է իր արդյունավետությունը:
Փոխնախարարի տեղեկացմամբ՝ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում կատարվել են հիմնականում տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ:
Հարակից զեկուցող ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արթուր Դավթյանը նշել է, որ օրենսդրական փաթեթի վերաբերյալ առաջարկներ չեն ներկայացվել եւ հորդորել է գործընկերներին տալ դրական եզրակացություն:

On June 24, the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held.
The Committee debated in the second reading the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the RA Administrative Procedure Code and on Making Amendments and Addendum to the RA Procedure Code.
The key speaker the RA First Deputy Minister of Justice Rafik Grigoryan has informed that during the period from the first to the second reading amendments of mainly technical character have been made.
The co-speaker the RA NA deputy Artur Davtyan noted that recommendations on the legislative package had not been presented and urged his colleagues to endorse it.