Հովհաննես Իգիթյանը հանդիպել է Հայաստանում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի հետ
Հոկտեմբերի 9-ին ԱԺ Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանը հանդիպել է Հայաստանում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Կուլեբայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-ուկրաինական հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի: Առանձնահատուկ կարեւորվել են միջխորհրդարանական գործընկերության զարգացման հեռանկարները:
Զրուցակիցները երկու ժողովուրդների միջեւ ավանդաբար բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ընդգծել են Հայաստանում եւ Ուկրաինայում ազգային համայնքների կարեւոր դերակատարումը:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակին եւ վերջինիս կարգավորմանը: Դեսպանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուտափույթ եւ խաղաղ ճանապարհով կարգավորման հարցում ուկրաինական կողմի շահագրգռվածությունը:

О.Игитян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Украины в Армении
9 октября руководитель группы дружбы НС Армения – Украина   О.Игитян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Украина в РА И.Кулебой.
В ходе встречи стороны обратились к широкому кругу вопросов повестки армяно-украинских отношений. Особо подчеркнуты перспективы развития межпарламентского партнерства.
Собеседники выделили роль национальных общин Армении и Украины в укреплении традиционных дружественных связей между двумя народами.
Особое внимание уделено сложной геополитической ситуации в регионе и ее урегулированию. Посол подчеркнул заинтересованность украинской стороны в скорейшей развязке Нагорно-Карабахского конфликта мирным путем.