ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հետաձգել է նախագծերի քննարկումը
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ին  հերթական նիստն է գումարել:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանի հեղինակած «Տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին»  եւ Կառավարության ներկայացրած «Երեխայի իրավունքների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին»  օրենքների նախագծերը, որոնք համապատասխանաբար պետք է քննարկվեին առաջին եւ երկրորդ  ընթերցումներով:
Հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացրել է, որ հեղինակների առաջարկով նախագծերի քննարկումը մինչեւ երկու ամսով հետաձգվում է:

NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Postpones Debate of Draft Laws
On October 19, the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convened the regular sitting.
The draft laws on Making Amendment and Addendum to the law on Holidays and Memorial Days authored by the RA NA deputy Rustam Bakoyan and on Making Addenda to the law on Child’s Rights presented by the Government, which should be respectively debated in the first and second readings, were included in the agenda of the sitting.
The Committee Chair Naira Zohrabyan informed that the debate of the draft laws were postponed by two months by the authors’ proposal.