ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ:
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանի ներկայացմամբ խորհուրդը քննարկել եւ հաստատել է Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման, առաջարկների ներկայացման եւ Կառավարության կողմից փոփոխություններ կատարելու ժամկետացանկը:
Լրացումներ եւ փոփոխություններ են կատարվել Ազգային ժողովի խորհրդի 2019 թվականի մարտի 25-ի 015-Ա որոշման մեջ:

On October 28, an extraordinary sitting of the RA NA Council moderated by the RA NA Deputy Speaker Lena Nazaryan was held.
By the presentation of the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Arkady Khachatryan, the Council debated and approved the schedule of holding the preliminary debates of the RA draft law on the RA State Budget for 2021, submitting recommendations in the Standing Committees of the National Assembly and in their jointly sittings and amending it by the Government.
Addenda and amendments were made in the 25 March 2019 015-A decision of the National Assembly Council.