Սեպտեմբերի 16-ին ԱԺ «Կանաչ սրահում» նշվեց ԱԺ պատգամավոր Մուշեղ Մովսիսյանի մահվան տարելիցը:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ խորհրդարանում արդեն ավանդույթ է դառնում հիշել այն պատգամավորներին, որոնք հեռացել են կյանքից` Սերգեյ Իսրայելյան, Մուշեղ Մովսիսյան, Արտակ Առաքելյան: ԱԺ նախագահն ընդգծեց, որ Մուշեղ Մովսիսյանը եղել է վառ անհատականություն եւմիշտ փայփայել է ազատ, անկախ Հայաստան ունենալու հեռանկարը` ընդվզելով անարդարությունների դեմ: Ըստ Աժ նախագահի` խորհրդարանում անկախ քաղաքական հայացքներից Մուշեղ Մովսիսյանը մեծ հարգանք էր վայելում բոլորի կողմից: Աժ նախագահը հորդորեց պատգամավորներին վառ պահել իրենց գործընկերոջ հիշատակը:
Աժ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը խմբակցության անունից իր ցավակցությունները հայտնեց Մուշեղ Մովսիսյանի հարազատներին: ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ Մուշեղ Մովսիսյանը այն մարդկանցից էր, որոնք չեն սիրում խոսել մարտի դաշտումգործած սխրանքների մասին: ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ երբ մեր երկրին վտանգ սպառնա, մեծ կլինի Մուշեղ Մովսիսյանի պահանջը: Վահան Հովհաննիսյանը վստահեցրեց, որ այն ոգին, որ նա կարողացավ արթնացնել իր հայրենակիցների մեջ, շարունակում է ապրել:
Հարգանքի եւ հիշատակի խոսքեր ասացին նաեւԱԺ պատգամավորներ Լեւոն Խաչատրյանը, Սամվել Բալասանյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Գալուստ Սահակյանը, Գագիկ Կոստանդյանը: Մուշեղ Մովսիսյանի եղբայր Առաքել Մովսիսյանը շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահին եւ պատգամավորներին` կազմակերպված արարողության համար:

On September 16, at NA “Green Hall” MP Mushekh Movsisyan’s death anniversary was commemorated. NA President Artur Baghdasaryan said that at the parliament already becomes tradition to remember those MPs, who passed away: Sergey Israyelyan, Mushegh Movsisyan, Artak Arakelyan. MP President stressed that Mushegh Movsisyan has been a bright personality and always wished to have free and independent Armenia, trying to fight against the injustice. According to NA President, at the National Assembly, regardless of political views, Mushegh Movsisyan enjoyed great respect by everybody. NA President asked the MPs to keep brightly their colleague’s memory.
NA Vice President Vahan Hovhannisyan,, expressed his condolences to Mushegh Movsisyan’s relatives in the name of the faction. Mr. Hovhannisyan noted that Mushegh Movsisyan from those people, who don’t like to speak about the feats performed in the battlefield. NA Vice President noted that when our country is under threat, Mushekh Movsisyan’s demand would be great. Vahan Hovhannisyan assured that the soul, which he could awaken in his compatriots’ hearts, continues to live.
Words of respect and remembrance said also Levon Khachatryan, Samvel Balasanyan, Mher Shahgeldyan, Galust Sahakyan, Gagik Kostandyan. Mushegh Movsisyan’s brother Arakel Movsisyan thanked NA President and MPs for the organized ceremony.