Սեպտեմբերի 16-ին ԱԺ «Կանաչ սրահում» նշվեց ԱԺ պատգամավոր Մուշեղ Մովսիսյանի մահվան տարելիցը:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ խորհրդարանում արդեն ավանդույթ է դառնում հիշել այն պատգամավորներին, որոնք հեռացել են կյանքից` Սերգեյ Իսրայելյան, Մուշեղ Մովսիսյան, Արտակ Առաքելյան: ԱԺ նախագահն ընդգծեց, որ Մուշեղ Մովսիսյանը եղել է վառ անհատականություն եւմիշտ փայփայել է ազատ, անկախ Հայաստան ունենալու հեռանկարը` ընդվզելով անարդարությունների դեմ: Ըստ Աժ նախագահի` խորհրդարանում անկախ քաղաքական հայացքներից Մուշեղ Մովսիսյանը մեծ հարգանք էր վայելում բոլորի կողմից: Աժ նախագահը հորդորեց պատգամավորներին վառ պահել իրենց գործընկերոջ հիշատակը:
Աժ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը խմբակցության անունից իր ցավակցությունները հայտնեց Մուշեղ Մովսիսյանի հարազատներին: ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ Մուշեղ Մովսիսյանը այն մարդկանցից էր, որոնք չեն սիրում խոսել մարտի դաշտումգործած սխրանքների մասին: ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ երբ մեր երկրին վտանգ սպառնա, մեծ կլինի Մուշեղ Մովսիսյանի պահանջը: Վահան Հովհաննիսյանը վստահեցրեց, որ այն ոգին, որ նա կարողացավ արթնացնել իր հայրենակիցների մեջ, շարունակում է ապրել:
Հարգանքի եւ հիշատակի խոսքեր ասացին նաեւԱԺ պատգամավորներ Լեւոն Խաչատրյանը, Սամվել Բալասանյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Գալուստ Սահակյանը, Գագիկ Կոստանդյանը: Մուշեղ Մովսիսյանի եղբայր Առաքել Մովսիսյանը շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահին եւ պատգամավորներին` կազմակերպված արարողության համար:

16 сентября в Зеленом фойе НС была отмечена годовщина смерти депутата НС Мушега Мовсисяна.
Председатель НС Артур Багдасарян отметил, что в парламенте стало традицией вспоминать тех депутатов, которые ушли из жизни, - Сергея Исраеляна, Мушега Мовсисяна, Артака Аракеляна. Председатель НС подчеркнул, что М. Мовсисян был яркой личностью и всегда лелеял перспективу иметь свободную, независимую Армению, борясь с несправедливостью. По мнению Председателя НС, в парламенте М.Мовсисян пользовалсябольшим уважением всех, независимо от политических взглядов. Председатель НС призвал депутатов высоко чтить памятьих коллеги.
Вице-спикер НС Ваан Ованнисян от имени фракции выразил свои соболезнования родным М.Мовсисяна. Зампредседателя НС отметил, что Мовсисян был из тех людей, кто не любил говорить о совершенных на поле боя подвигах. Вице-спикер подчеркнул, что когда над нашей страной нависнет опасность, велика будет потребность в таких, как М.Мовсисян. Ваан Ованнисян заверил, что тот дух, который Мовсисян смог разбудить в своих соотечественниках, продолжает жить.
Слова уважения и памяти сказали также депутаты НС Левон Хачатрян, Самвел Баласанян, Мгер Шахгельдян, Галуст Саакян, Гагик Костандян. Брат Мушега Мовсисяна Аракел Мовсисян выразил благодарность Председателю НС и депутатам за организованную церемонию.