Ազգային ժողովը` ժողովրդի համար
Հայաստանի անկախության 14-րդ տարեդարձի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի 15-ամյակի կապակցությամբ, սեպտեմբերի 20-ի երեկոյան Ազգային ժողովի բակում տեղի ունեցավ «Ազգային ժողովը` ժողովրդի համար»  համերգը: Իր ողջույնի խոսքում ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյան ն ասաց, որ միջոցառումն  ավանդույթ ու խորհրդանշական է դառնում, եւ այսուհետ խորհրդարանի դռները բաց են լինելու ժողովրդի առջեւ:
Համերգի ժամանակ ելույթ ունեցավ Ռուսաստանի պետական ակադեմիական կամերային նվագախումբը` գեղարվեստական ղեկավար եւ  դիրիժոր Կոնստանտին Օրբելյան, մենակատարներ Միքայել Սիմոնյան, Արուս Աճեմյան, Արաքս Դավթյան: Միջոցառման պատվավոր հյուրը աշխարհահռչակ բարիտոն Դմիտրի Խվորոստովսկին էր: Կոնստանտին Օրբելյանը եւ Դմիտրի Խվորոստովսկին արժանացան ՀՀ Ազգային ժողովի, Մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության եւ Զբոսաշրջության զարգացման հայկական գործակալության մրցանակներին:
«Ազգային ժողովը` ժողովրդի համար» համերգին ներկա էին ԱԺ պատգամավորներ, ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, հասարակական ու միջազգային կազմակերպությունների, դեսպանատների ներկայացուցիչներ:

Национальное Собрание – народу
В связи с 14-й годовщиной Независимости Армении и 15-летием Национального Собрания РА вечером 20 сентябряво дворе НС состоялся концерт “Национальное Собрание – народу”. В своем приветственном слове Председатель НС Артур Багдасарян сказал, что мероприятие становится традиционными символическим и отныне двери парламента будут открыты перед народом.
На концерте выступили Государственный академический камерный оркестр России (художественный руководитель и дирижер Константин Орбелян), солисты Микаэл Симонян, Арус Аджемян, Аракс Давтян. Почетным гостем мероприятия был всемирно известный баритон Дмитрий Хворостовский. К.Орбелян и Д.Хворостовский удостоились премий Национального Собрания, Министерства культуры и по делам молодежи, Армянского агентства развития туризма.
На концерте “Национальное Собрание – народу” присутствовали депутаты НС, президент НКР Аркадий Гукасян, председатель НС НКР Ашот Гулян, представители общественных и международных организаций, посольств.