ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը փետրվարի 9-ին հանդիպեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին:
ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորեց դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Կողմերն անդրադարձան Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմին, ստորագրված եռակողմ հայտարարությանը՝ կարեւորելով փաստաթղթում ամրագրված դրույթների իրագործումը: Լենա Նազարյանը շեշտեց հայ ռազմագերիների եւ գերեվարված անձանց վերադարձի հրատապության հարցը: Դեսպան Ֆան Յոնգն իր հերթին կարեւորեց հրադադարի հաստատումը եւ հույս հայտնեց, որ չլուծված խնդիրները կկարգավորվեն:
Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ-Չինաստան ուղիղ չվերթի գործարկմանը, մի շարք ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացմանը: Չնայած համաճարակին՝ հարաբերությունները պահպանվել են, անգամ աճ է գրանցվել առեւտրատնտեսական ոլորտում. առեւտրաշրջանառությունն աճել է գրեթե մեկ միլիարդ դոլարով:

9 февраля вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с новоназначенным Чрезвычайным и Полномочным послом КНР в Армении Фаном Йонгом.
Вице-спикер НС поздравила посла с вступлением в должность. Стороны обратились к развязанной Азербайджаном войне против Арцаха, подписанному трехстороннему заявлению, подчеркнув важность осуществления закрепленных документом положений. Л.Назарян особо выделила актуальность вопроса возвращения военнопленных и пленных лиц. Посол Фан Йонг в свою очередь отметил достижение перемирия и выразил надежду на урегулирование нерешенных проблем.
Затронуты вопросы налаживания прямого авиарейса РА – КНР,  реализации совместных программ в ряде сфер. Несмотря на пандемию, отношения сохранились, зафиксирован рост в торгово-экономической сфере – товарооборот возрос почти до 1 млрд долларов.