«Պետական սահմանի մասին» օրենքում լրացում նախատեսող օրենքի նախագիծը խորհրդարանը քննարկեց փետրվարի 10-ի նիստում: Պետսահմանին վերահսկողություն իրականացնելու իրավունք կտրվի  նաեւ տրանսպորտի բնագավառում վերահսկողություն իրականացնող տեսչական մարմնին: Հեղինակների՝ Արթուր Դալլաքյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի, Արթուր Գրիգորյանի, Արման Աբովյանի  կարծիքով՝ նման վերահսկողությունը կմեծացնի տեսչական մարմնի աշխատանքի արդյունավետությունը:
«Գործադիրն առարկություններ չունի նախագծի վերաբերյալ»,-ասաց Քաղաքաշինության տեխնիկական եւ հակահրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գեղամ Շահբազյանը:
Օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2022 թվականի հունվարի 1-ից:
Տեղական որոշ տուրքերի եւ վճարների սահմանման ընթացքում առաջացած խնդիրների լուծման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված փոփոխություններ եւ լրացումներ են առաջարկվում կատարել «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» օրենքում: Ի հայտ եկած խնդիրների մասին հայտնել են հանրապետության շուրջ 70 համայնքներ:
ՀՀ հողային օրենսգրքում լրացում կատարելու նպատակը անհրաժեշտ օրենսդրական հիմքի ստեղծումն է: Օրենքների նախագծերը խորհրդարանը քննարկեց երկրորդ ընթերցմամբ:

At February 10 sitting, the parliament debated the draft law on designing addendum to the law on State Duty. A right of executing control to the state border will be given to the inspectorate carrying out control in the sphere of transport. In the opinion of the authors Artur Dallakyan, Artyom Tsarukyan, Artur Grigoryan, Arman Abovyan, such control will increase the efficiency of the inspectorate.
“The executive body has no objections on the draft law,” the Head of Urban Development, Technical Standards and Fire Safety Inspectorate Gegham Shakhbazyan.
The law will enter into force from 1 January 2022.
They proposed make Amendments and Addenda to the law on Local Duties and Payments conditioned by the necessity of the solution of the problems emerged in defining some local duties and payments. About 70 communities of the republic informed about the emerged problems.
The goal of making addendum to the RA Land Code is the creation of the necessary legislative basis. The parliament debated the draft laws in the second reading.