Խորհրդարանը մարտի 24-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկեց Կառավարության հեղինակած ««Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանի ներկայացմամբ՝ առաջարկվում է լրատվական կայքերի միջոցով իրականացվող վիճակախաղերի գովազդների նկատմամբ 20% կայքէջի ծավալային սահմանափակման փոխարեն կիրառել ժամային սահմանումը՝ նախատեսելով, որ գովազդները կարող են իրականացվել 22:00-ից մինչեւ 07:00-ն ընկած ժամանակահատվածում: Վերահսկողությունը մշտադիտարկման միջոցով իրականացնելու է Պետական եկամուտների կոմիտեն:
Օրինագիծը գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում արժանացել է դրական եզրակացության:
Բաբկեն Թունյանի խոսքով՝ վերջին մեկուկես տարում խաղադրույքների ծավալը Հայաստանում աճել է: Այն կանխելու ամենաարդյունավետ ճանապարհը սահմանափակումներով կանոնակարգելն է: Նա ընդգծեց, որ գովազդի սահմանափակումն անխուսափելի է եւ խիստ անհրաժեշտ:

24 марта парламент обсудил в первом чтении предложенный правительством проект о внесении поправок в закон «О рекламе».
По словам заместителя министра финансов РА А.Айрапетяна, предлагается применить определение времени рекламы лотереи, проводимой через новостные веб-сайты, вместо 20% ограничения объема сайта осуществлением рекламы в период с 22:00 до 07:00 часов. Мониторинг возлагается на Комитет государственных доходов.
Законопроект удостоился положительного заключения Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта.
По Б.Туняну, за последние полтора года объем игорных ставок в Армении увеличился, и самый эффективный путь предотвращения этого – регулирование   рекламы посредством ограничений, что неизбежно и крайне необходимо.