Ապրիլի 6-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցով հանդես եկան ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ավագ Ավանեսյանը, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը:
Ավագ Ավանեսյանն անդրադարձավ կորոնավիրուսի սոցիալ-տնտեսական հետեւանքներին հակազդելու նպատակով իրականացված միջոցառումներին, որոնք ուղղված էին համավարակից տուժած տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտների, ինչպես նաեւ հանրության առավել անապահով հատվածի աջակցությանը:
Փոխնախարարը կարեւորեց հատկապես գյուղատնտեսությանն ուղղված միջոցառումները, որոնց նպատակն էր թույլ չտալ, որ որեւէ պարագայում Հայաստանի պարենային անվտանգությունը եւ գյուղատնտեսությունը վտանգվեն. «Այս ոլորտը շարունակեց աշխատել եւ շատ խնդիրներ չունեցավ»:
Եղել է նաեւ ՓՄՁ-ներին ուղղված միջոցառում:  Տրամադրվել են վարկեր՝ կախված շրջանառության չափից: «Մեր նպատակն էր նաեւ աջակցել այն կազմակերպություններին, որոնք, չնայած ռիսկերին, պահպանել են աշխատատեղերը»,- ասաց Ավագ Ավանեսյանը:
Ավանեսյանը նշեց, որ սկսել են ուսումնասիրել իրականացրած միջոցառումները՝ հասկանալու համար դրանց արդյունավետության աստիճանը:

On April 6, at the sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs the RA Minister of Finance Atom Janjughazyan, the Deputy Minister of Economy Avag Avaneysna, the Chairman of the RA State Revenue Committee Edvard Hovhannisyan made reports on the procedure and results of the Government programme implementation for 2020.
Avag Avanesyan touched upon the events implemented for counteracting the social-economic consequences of the coronavirus, which were directed to the support of almost all spheres suffered because of pandemic, as well as the needier sector of society.
The Deputy Minister especially highlighted the events aimed at the agriculture, which did not allow endangering the food security and agriculture of Armenia in any case: “This sphere continued working, and had not many problems.”
An event directed to the Small and Medium Entrepreneurship (SME) was held. Loans were provided depending on the amount of circulation. “Our goal was also to support the organizations, which despite the risks kept the jobs,” Avag Avanesyan said.
Avanesyan noted that they began studying the implemented events to understand the degree of their efficiency.