Ապրիլի 20-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ճեպազրույցներին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից մասնակցեցին պատգամավորներ Գեւորգ Պապոյանը, Արման Եղոյանը եւ Արուսյակ Ջուլհակյանը:
Մինչ լրագրողների հարցերին պատասխանելն Արման Եղոյանն անդրադարձավ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցը ԵԽԽՎ լիագումար նիստերի օրակարգ ընդգրկելուն:
«Երեկ ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության երկարատեւ եւ համառ ջանքերից հետո Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցը վերջապես մտավ ԵԽԽՎ լիագումար նիստերի օրակարգ: Այսօր այն կքննարկվի ԵԽԽՎ լիագումար նիստում: Երեկ էլ «Եվրանեսթ» ԽՎ-ում մեր պատվիրակությունը մեկ անգամ եւս բարձրացրել է այդ հարցը: Իսկ այսօր առցանց ձեւաչափով այն կդառնա քննարկման առարկա «Եվրանեսթ»-ի հարթակում»,-ասաց Արման Եղոյանը:

The deputies from the NA My Step Faction Gevorg Papoyan, Arman Yeghoyan and Arusyak Julhakyan took part in the parliamentary briefings held on April 20.
Before answering to the journalists’ question Arman Yeghoyan touched upon the inclusion of the issue of the Armenian prisoners of war detained in Azerbaijan in the agenda of PACE plenary sessions.
“Yesterday, after long lasting and persistent efforts of the Armenian delegation to PACE the issue of the Armenian prisoners of war entered into the agenda of PACE plenary sessions finally. Yesterday our delegation in Euronest PA once again raised that item. And today, it will become a subject of discussion in online format on Euronest platform,” Arman Yeghoyan said.