Ապրիլի 20-ին կայացած խորհրդարանական ճեպազրույցներում ժամկետային զինծառայության համակարգում ակնկալվող փոփոխությունների վերաբերյալ լրագրողի հարցին պատասխանեցին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Արման Եղոյանը եւ Արուսյակ Ջուլհակյանը:
Արման Եղոյան. Ես ընդհանրապես խնդրում եմ որեւէ գաղափար, երբ այն բարձրաձայնվում է, չներկայացնել որպես հասատատված ծրագիր: Տարբեր գաղափարներ կարող են բարձրաձայնվել. աշխարհում կան տարբեր բանակներ` ծառայության տարբեր տեւողությամբ, տարբեր ինտենսիվությամբ, տարբեր ինտերվալներով: Դա մի գաղափար է, որի թե՛ դետալները կարող են փոխվել, թե՛ ընդհանուր բովանդակությունը:
Արուսյակ Ջուլհակյանը. Ընտրություններին ընդառաջ մեր քաղաքական ուժը, հուսամ` նաեւ ընտրություններին մասնակցող բոլոր քաղաքական ուժերը, հանդես են գալու նախընտրական ծրագրերով: Դրանցում բնականաբար նաեւ անդրադարձ է արվելու անվտանգային, բանակաշինության եւ այլ հարցերին: Երբ կհրապարակվի այդ ծրագիրը, դրա հետ կապված հարցերը կխնդրեմ այդ ժամանակ ուղղել:

20 апреля на состоявшихся парламентских брифингах депутаты фракции «Мой шаг» А.Егоян и А.Джулакян ответили на вопрос журналиста об ожидаемых изменениях в системе военной срочной службы.
Арман Егоян. Я вообще прошу не выдвигать какую-либо озвученную идею как утвержденную программу. Могут озвучиваться различные идеи – в  мире есть разные армии с различным сроком службы, разной интенсивностью, разными интервалами. Это пока идея – могут   меняться как ее детали, так и общая суть.
Арусяк Джулакян. В канун выборов наша политическая сила, надеюсь, также все политические силы, участвующие в выборах, выступят с предвыборными программами. В них, естественно, будут затронуты также вопросы безопасности, строительства армии и другие проблемы. Попрошу задавать мне связанные с этим вопросы после опубликования программы.