Նարեկ Զեյնալյանը մասնակցեց ԱՊՀ ՄԽՎ սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների մշտական հանձնաժողովի նիստին
Ապրիլի 21-ին տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով տեղի ունեցավ ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական քաղաքականության եւ մարդու իրավունքների մշտական հանձնաժողովի նիստը, որի աշխատանքներին մասնակցեց ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը: Քննարկվեցին օրակարգային բազմաթիվ հարցեր, այդ թվում՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Քվեարկության արդյունքում այդ պաշտոնում վերընտրվեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը:
Մասնակիցները մտքեր փոխանակեցին մշակվող մոդելային նախագծերի եւ դրանց վերաբերյալ ստացված դիտողությունների շուրջ: Քննարկման արդյունքում որոշվեց «ԱՊՀ մասնակից պետություններում ՄԻԱՎ վարակի կանխարգելման եւ բուժման ծառայություններին հավասար հասանելիություն ապահովելու մասին» եւ «Օրգանների դոնորության մասին» մոդելային օրենքների նախագծերը ներառել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հերթական լիագումար նիստի օրակարգում:

Narek Zeynalyan Takes Part in Sitting of IPA CIS Permanent Commission on Social Policy and Human Rights
On April 21, the Sitting of the IPA CIS Permanent Commission on Social Policy and Human Rights
Was held in video conference format, where the Chair of the RA NA Health Care and Social Affairs Narek Zeynalyan took part. Numerous agenda items, including the item of the Deputy Chairman of the Commission was considered. As a result of voting, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Lena Nazaryan was re-elected in that post.
The participants exchanged ideas on the revising model drafts and the received observations on them. As a result of debate a decision was made to include the model drafts on Prevention of HIV Virus in the CIS Participant States and Providing Equal Accessibility to the Treatment Services and on Organ Donor in the agenda of the IPA CIS Regular Plenary Session.