Ապրիլի 28-ի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում 79 կողմ ձայնով ընդունվեց ԱԺ պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը:
ԱԺ պատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանի, Ալեն Սիմոնյանի, Բաբկեն Թունյանի, Կարեն Համբարձումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում» փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը եւս ընդունվեց առաջին ընթերցմամբ նույնքան ձայնով: Օրենքների նախագծերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կկայանա գլխադասային հանձնաժողովներում եզրակացություն ստանալուց հետո:

At April 28 extraordinary sitting of the National Assembly the legislative package designing amendments and addenda to the RA Criminal Code authored by the NA deputy Vahagn Hovakimyan was passed with 79 for votes.
The draft law on Amending the RA Tax Code authored by the NA deputies Sisak Gabrielyan, Alen Simonyan, Babken Tunyan, Karen Hambardzumyan was also passed in the first reading with the same amount of votes. The debate of the draft laws in the second reading will be held after endorsing them in the Head committees.